Baza obiektow turystycznych
 
Wybierz kategorie
Artyści
 MARIA ŚLIWOWSKA
 
Urodziła się w Bystrzycy Kłodzkiej. W 1990 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecna Akademia Sztuk Pięknych), gdzie studiowała grafikę u profesor Haliny Pawlikowskiej. Pedagog     i nauczyciel.
W 2005 roku wraz z Dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka Robertem Dumą współtworzyła RATUSZOWĄ PRACOWNIĘ PLASTYCZNĄ dla dzieci i młodzieży gdzie prowadziła zajęcia plastyczne z zakresu malarstwa, rysunku i grafiki,  zajmowała się realizacją projektów m.in.: „Szlakiem mozaik Ks. Dudzikowskiego”, „Przydrożna i podniebna” oraz organizowała plenery dla dzieci w miejscowościach Poręba i Rudawa. Ponadto jej wychowankowie zdobywali w tym czasie liczne nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach plastycznych.
Od 2008 roku pracuje w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej na stanowisku starszego instruktora – plastyka. Jako instruktor aktualnie prowadzi zajęcia plastyczne w „Pracowni Malarstwa, Grafiki i Rysunku” dla dzieci i młodzieży i jako plastyk przygotowuje szereg dekoracji do imprez plenerowych (m.in. Jarmark Średniowieczny, Dzień Świętego Floriana, Wspólne Muzykowanie Polskich i Czeskich Zespołów Młodzieżowych, Jarmark Trzech Kolorów, Sąsiedzkie Dożynki i in.).
Kontakt: e-mail:mariasli@poczta.onet.pl
 
 
PRACOWNIA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH (ul. Rycerska 20/1, Bystrzyca Kłodzka)
 
Powstała w 2009 r. jako nieformalna grupa artystyczna, aktualnie działająca przy Stowarzyszeniu „Bądźmy sobą” z siedzibą przy ulicy Rycerskiej 20/1, w Bystrzycy Kłodzkiej. W jej skład wchodzą  artyści, rzemieślnicy, animatorzy kultury, m. in. Ewa Tarczewska - działaczka społeczna, animatorka kultury, reżyserka, założycielka i twórczyni Teatru Ulicznego TUB, tworząca również witraże, biżuterię oraz prace z zakresu technik papieroplastycznych; Marta Ruda-Skolmowska - działaczka społeczna, animatorka kultury, scenografka i projektantka lalek teatralnych, ceramiczka, rzeźbiarka, witrażystka; Izabela Piaskowska – ceramiczka, twórczyni decupage i biżuterii; oraz inni, których prace na co dzień można oglądać w siedzibie stowarzyszenia.
Kontakt: Ewa Tarczewska, tel. 663-204-522
 
RENARD CIĘŻAK
 
Ma w sobie olbrzymią energię; maluje, pisze wiersze. Od dziesięciu lat rzeźbi. Jest uparcie tworzącym samoukiem. Drewno i jego kształt podsuwają mu pomysły. Rzeźbi smoki, chimery, postacie ludzi, anioły. Tworzy dla innych, nie po to by zarobić, ale po to, żeby sprawić komuś radość. Chce być coraz lepszy, więc uważnie obserwuje innych rzeźbiarzy i chętnie słucha podpowiedzi. Jego rzeźby można zobaczyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Tam ma swoją pracownię i tam tworzy.
Kontakt: tel. 728-505-512
 
WACŁAW WIAK
 
Talent objawił się w 1953 roku kiedy miał 6 lat. Rysuje, maluje, czasami rzeźbi. Pierwsze kroki plastyczne stawiał pod pilnym okiem pani profesor Ireny Hlawaty. Od 1981 roku aktywny biegacz. Startował w wielu maratonach w kraju. Niestety liczne choroby przeszkodziły w jego dalszym rozwoju sportowym. Mimo tego cały czas maluje. Największą aktywność wykazuje w czasie jesienno-zimowym.
Kontakt: tel. 74-811-65-96
 
Dekoracja wnętrz, wyroby z filcu, drewna, tkanin, meble autorskie, aranżacja wnętrz
Adrianna Fokkens-Mielczarek, Międzygórze, ul. Wojska Polskiego 25a,
e-mail:mafstudio@wp.pl, www.mafstudio.pl 
 
"Artystyka" Krystyna Kolonko i Kajetan Dyrda, Nowa Bystrzyca 71, tel. 508-452-929, 508-452-923,
697-557-600, www.artystyka.eu
 
 
 Artyści Ziemi Bystrzyckiej.doc
 
© netkoncept.com
Polityka prywatności
Odwiedzin dzisiaj: 11, w tym miesiącu: 612, w tym roku: 2096, ogółem: 201580